top of page

BILETY

Bilety można kupić online  lub w kasie ŚSK godzinę przed koncertem

Operatorem jest eBilet

Bar z napojami i przekąskami w Foyer będzie czynny od 18:00

Przed i po koncercie zapraszamy do naszej restauracji Adam Gessler a'la carte na specjalne koncertowe menu. ilośc miejsc w restauracji jest ograniczona dlatego prosimy dokonywać rezerwacji pod adresem sskameralna@gmail.com

Grupowe rezerwacje biletów

Rezerwacji grupowych powyżej 10 osób nie można dokonywać online. Aby dokonać rezerwacji grupowej lub dowiedzieć się więcej o wizycie z grupą,

napisz do nas:

sskameralna@gmail.com

Wstęp od lat 7

Ograniczenia wiekowe 

Piątek 17 grudnia 2022 godzina 19:00
Screenshot 2022-10-13 at 09.43.16.png

Marta Mołodyńska-Wheeler Koncert kolęd na 4 i 6 rąk

Marta Mołodyńska-Wheeler zaaranżowała 15 polskich kolęd na 4 ręce (trochę klasyki i jazzu w jednym) oraz jeden medley na 6 rąk zawierający anglojęzyczne kolędy i utwory świąteczne  (wszystko przy jednym fortepianie). Wykonawcy  - Monika Gardoń-Preinl, Grzegorz Mania, Justyna Duda i Marta Mołodyńska-Wheeler wymieniają się do kolejnych kolęd.  Opowiadają o muzyce, aranżacji, jest trochę anegdot.  Koncert jest wesoły, świąteczny i lekki. Utwór na 6 rąk, w którym artyści zamieniają się miejscami w trakcie okazuje się być  bardzo zabawny!

W tym roku ukaże się też płyta z nagraniami tych kolęd oraz nuty wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Można więc będzie posłuchać na żywo, zaopatrzyć się w nuty oraz płytę.

Marta Mołodyńska-Wheeler

Pianistka, kameralistka, kompozytorka i synestetyczka, która z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu doc. Marka Koziaka oraz Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Kompozycji i Aranżacji pod kierunkiem prof. Andrzeja Zubka. Ponadto absolwentka studiów na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Oleś-Blacha. Ukończyła również z wyróżnieniem studia na wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Teacher Training College w Krakowie. W roku 2017 otrzymała stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych, dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, a praca doktorska dotyczyła wpływu synestezji na interpretację utworów muzycznych. Ponadto, w tym samym roku uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego (w specjalności fortepian).
Jest autorem licznych kompozycji na fortepian solo oraz na 4 ręce, utworów rozrywkowych na big band oraz orkiestrę smyczkową. Jako pianistka uczestniczy w wielu festiwalach muzycznych oraz jest akompaniatorem podczas licznych konkursów instrumentalnych i wokalnych na terenie całego kraju i za granicą. Obecnie jest pianistą-akompaniatorem i korepetytorem w Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje też z Operą Krakowską, kilkoma zespołami muzyki kameralnej, oraz jest nauczycielem gry na fortepianie w Szkole Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie. Co więcej, współtworzy kilka zespołów rozrywkowych grających zarówno muzykę autorską, jak i covery, w których nie tylko gra, ale również zajmuje się aranżacją. Występowała między innymi z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie, Orkiestrą Opery Krakowskiej oraz Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Dokonała też wielu nagrań, m.in. z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, utworów na 4 ręce (Na cztery dziecięce ręce, PWM, Kraków 2018) oraz swoich własnych (w tym niniejszego zbioru). Co więcej, jest regularnie zapraszana do wielu nagrań płytowych zarówno przez muzyków klasycznych, jak i rozrywkowych.
Opublikowała swoje utwory na 4 ręce – Kalejdoskop (SMPK, 2019) oraz Pandemony(PWM, 2020), jak również artykuły: Podstawy improwizacji w kształceniu artystycznym („Konteksty kultury, konteksty edukacji, SPMK 2017) oraz Synestezja – implikacje praktyczne w pracy muzyka i anglisty („Synestezja a sztuka”, Aureus 2016). Już wkrótce drukiem ukaże się również jej cykl miniatur fortepianowych na cztery ręce z elementami improwizacji zatytułowany Improwizje.

 

bottom of page