Branch & Menu
W trakcie warsztatów, dla dzieci zapraszamy
do restauracji KUCHNIA OTWARTA
gdzie będą Państwo mogli spędzić czas przy muzyce na żywo, skosztować potraw kuchni polskiej specjalnie przygotowanych przez szefa kuchni oraz degustować najlepsze wina.
Myzyka na żywo
W niedzielę do ambientowych podkładów zagra dla Państwa na trąbce Piotr Krakowski, który jest doświadczonym kompozytorem, trębaczem, multiinstrumentalistą i producentem muzycznym. Jego charakterystyczne tematy muzyczne ozdabiały wiele filmów, programów, spotów telewizyjnych i reklam. Na swojej ciekawej drodze, oprócz muzyków, Krakowski spotykał reżyserów, filmowców, aktorów a nawet projektantów mody. Ze Stanisławem Sojką stworzył pamiętną "Walutę", zagrał na trąbce w spocie reżyserowanym przez Borysa Lankosza oraz ilustrował muzycznie pokazy Tomasza Ossolińskiego. Z grupą Milkshop wydał 2 płyty, zwyciężył w opolskich "Debiutach" 2004 r i zinterpretował na nowo szlagier "Chodź pomaluj mój świat" zespołu 2 +1 (czołówka serialu "Magda M.").
Animacje dla dzieci
W czasie wydarzenia zapewnimy Państwu opiekę na dziećmi w postaci animatorek.
Zabawy ruchowe dostosowane do wieku, zwierzątka tworzone z baloników, gry planszowe i zabawy plastyczne to atrakcje, które z pewnością pozwolą spędzić dzieciom niezapomniany czas.

BILETY
Bilety można kupić online lub w kasie ŚSK godzinę przed koncertem
Operatorem jest eBilet
Bar z napojami i przekąskami w Foyer będzie czynny od 18:00
Przed i po koncercie zapraszamy do naszej restauracji Adam Gessler a'la carte na specjalne koncertowe menu. ilośc miejsc w restauracji jest ograniczona dlatego prosimy dokonywać rezerwacji pod adresem sskameralna@gmail.com
Grupowe rezerwacje biletów
Rezerwacji grupowych powyżej 10 osób nie można dokonywać online. Aby dokonać rezerwacji grupowej lub dowiedzieć się więcej o wizycie z grupą,
napisz do nas:
Wstęp od lat 7
Ograniczenia wiekowe
Piątek 17 grudnia 2022 godzina 19:00
Marta Mołodyńska-Wheeler Koncert kolęd na 4 i 6 rąk
Marta Mołodyńska-Wheeler zaaranżowała 15 polskich kolęd na 4 ręce (trochę klasyki i jazzu w jednym) oraz jeden medley na 6 rąk zawierający anglojęzyczne kolędy i utwory świąteczne (wszystko przy jednym fortepianie). Wykonawcy - Monika Gardoń-Preinl, Grzegorz Mania, Justyna Duda i Marta Mołodyńska-Wheeler wymieniają się do kolejnych kolęd. Opowiadają o muzyce, aranżacji, jest trochę anegdot. Koncert jest wesoły, świąteczny i lekki. Utwór na 6 rąk, w którym artyści zamieniają się miejscami w trakcie okazuje się być bardzo zabawny!
W tym roku ukaże się też płyta z nagraniami tych kolęd oraz nuty wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Można więc będzie posłuchać na żywo, zaopatrzyć się w nuty oraz płytę.
Marta Mołodyńska-Wheeler
Pianistka, kameralistka, kompozytorka i synestetyczka, która z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu doc. Marka Koziaka oraz Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Kompozycji i Aranżacji pod kierunkiem prof. Andrzeja Zubka. Ponadto absolwentka studiów na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Oleś-Blacha. Ukończyła również z wyróżnieniem studia na wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Teacher Training College w Krakowie. W roku 2017 otrzymała stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych, dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, a praca doktorska dotyczyła wpływu synestezji na interpretację utworów muzycznych. Ponadto, w tym samym roku uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego (w specjalności fortepian).
Jest autorem licznych kompozycji na fortepian solo oraz na 4 ręce, utworów rozrywkowych na big band oraz orkiestrę smyczkową. Jako pianistka uczestniczy w wielu festiwalach muzycznych oraz jest akompaniatorem podczas licznych konkursów instrumentalnych i wokalnych na terenie całego kraju i za granicą. Obecnie jest pianistą-akompaniatorem i korepetytorem w Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje też z Operą Krakowską, kilkoma zespołami muzyki kameralnej, oraz jest nauczycielem gry na fortepianie w Szkole Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie. Co więcej, współtworzy kilka zespołów rozrywkowych grających zarówno muzykę autorską, jak i covery, w których nie tylko gra, ale również zajmuje się aranżacją. Występowała między innymi z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie, Orkiestrą Opery Krakowskiej oraz Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Dokonała też wielu nagrań, m.in. z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, utworów na 4 ręce (Na cztery dziecięce ręce, PWM, Kraków 2018) oraz swoich własnych (w tym niniejszego zbioru). Co więcej, jest regularnie zapraszana do wielu nagrań płytowych zarówno przez muzyków klasycznych, jak i rozrywkowych.
Opublikowała swoje utwory na 4 ręce – Kalejdoskop (SMPK, 2019) oraz Pandemony(PWM, 2020), jak również artykuły: Podstawy improwizacji w kształceniu artystycznym („Konteksty kultury, konteksty edukacji, SPMK 2017) oraz Synestezja – implikacje praktyczne w pracy muzyka i anglisty („Synestezja a sztuka”, Aureus 2016). Już wkrótce drukiem ukaże się również jej cykl miniatur fortepianowych na cztery ręce z elementami improwizacji zatytułowany Improwizje.