top of page

BILETY

Bilety można kupić online lub w kasie ŚSK godzinę przed koncertem

Operatorem jest eBilet

Bar z napojami i przekąskami w Foyer będzie czynny od 18:00

Rezerwacje grupowe

Rezerwacji grupowych nie można dokonywać online. Aby dokonać rezerwacji grupowej lub dowiedzieć się więcej o wizycie z grupą,

napisz do nas:

sskameralna@gmail.com

Wstęp od lat 7

16 Października 2021 godzina 19:00 
Jazz Jantar 2021 fot. Anna Rezulak.jpg

Przed i po koncercie zapraszamy do naszej restauracji
Kuchnia Otwarta

Ograniczenia wiekowe 

Silberma/Gawęda

Przymus i to niejednoczesny, podwójny, to pojęcie z innego świata - z brydża, ale ta muzyka też jest trochę nie z tego, dotąd rozpoznawalnego świata muzycznego. Jest muzyką, ale jest też wyrazicielką dwóch, całkowicie odmiennych, szalonych muzycznych temperamentów: Mateusza Gawędy, pianisty dla którego kształt fortepianu i klawiatury stanowi niepotrzebne ograniczenie jego swobody interpretacyjnej, daleko wykraczającej poza wszelkie przymuszające go do dyscypliny muzycznej reguły i Łukasza Stworzewicza, który grając na pozornie pomocniczym, niemelodyjnym instrumencie jakim jest perkusja, muzykę Gawędy nie tylko uzupełnia, ale ją wręcz, wraz z nim współtworzy. Ich muzyka to radość wspólnego komponowania i interpretowania, ale także - co najmniej podwójny - przymus uczestnictwa i współpracy przy jej powstawaniu."

Jerzy Stworzewicz

MATEUSZ GAWĘDA

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współtwórca zespołów: Pezda/Gawęda Duo, Mateusz Gawęda Trio, PeGaPoFo, Cracow Jazz Collective, Silberman, których repertuarem są przede wszystkim jego autorskie kompozycje.

Współpracował i występował ze znakomitościami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej m.in. Billy Hart, John Scofield, John Medeski, Ralph Alessi, Gianni Gebbia, Albert Beger, Jacek Kochan, Maciej Obara, Leszek Żądło, Janusz Muniak i wieloma innymi.

Na swoim koncie ma 12 wydanych albumów w tym pięć jako leader.
Za album Mateusz Gawęda Trio "Overnight Tales" został nagrodzony m.in. nominacją do nagrody Fryderyki 2017 w kategorii Muzyka Jazzowa - Fonograficzny Debiut Roku.

Inspiracje czerpie głównie z takich muzyków jak Agustí Fernández, Cecil Taylor, Mathew Shipp, Herbie Hancock, Ahmad Jamal, Igor Strawiński czy Wojciech Kilar, ale najbardziej z miłości do muzyki i potrzeby odkrywania świata...

kb wektor.png

Łukasz Stworzewicz – pseudonim Silberman. Miał zostać prawnikiem, jest perkusistą i jednym z ciekawszych polskich muzyków z jazzowym rodowodem. Ukończył Wydział Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach. Do tej pory wydał cztery płyty. Jego muzyka jest żywą historią, bowiem inspiracje czerpie głównie z życia.

Non-Simultaneous Double Squeeze

bottom of page